Legoprojekt 2010 – pozvánka

Sdílejte s ostatními!

legoprojektZveme děti z Kladna a okolí ke stavbě legového městečka. 32 dětí z Kladna a okolí bude moci po tři odpoledne od čtvrtka 16. září do soboty 18. září (vždy od 15:30 do 18:30 hod.) společně stavět městečko z Lega® o rozměru 8 x 3,5 metru.

Neuvěřitelné se stalo skutečností! Po několika letech snah a vyřizování se koncem května 2010 do České republiky dostala velká sada Lego® kostiček, ze kterých budou děti stavět legové městečko o rozměrech 8 x 3,5 metru. Ač to zní neuvěřitelně, nejedná se o žádnou komerční aktivitu, nýbrž o dobrovolnický projekt, který mají děti zdarma. Legoprojekt není žádným způsobem provázán s firmou Lego® a rozhodně se nejedná o předváděcí akci.

Od června 2010 putuje sada legových kostiček po různých místech České republiky, aby děti od 6 do 12 let mohly městečko sami postavit. Legoprojekt pro Českou republiku zajišťuje Dětský odbor Rady církve bratrské. První místo, na kterém bude městečko postaveno je v Církvi bratrské v Horní Krupé.

Pozvánka

Zveme děti z Kladna a okolí ke stavbě legového městečka. 32 dětí z Kladna a okolí bude moci po tři odpoledne od čtvrtka 16. září do soboty 18. září (vždy od 15:30 do 18:30 hod.) společně stavět městečko z Lega® o rozměru 8 x 3,5 metru. Připraveno bude tisíce kostiček k tomu, aby děti mohly stavět s pomocí instruktorů, podle vlastní fantazie nebo podle různých návodů. 16. září od 15:30 zahájíme registraci dětí a od 16:00 stavbu samotného městečka. Stavba proběhne do 18:30 s jednou přestávkou na občerstvení a příběh.

Postavené legové městečko slavnostně odhalíme rodičům i veřejnosti v neděli 19. září v průběhu zvláštní rodinné bohoslužby, která začne v 10:00 hod. Odpoledne bude městečko rozebráno, aby si stavby a městečka mohly užít děti v jiných městech ČR.

Místem stavby legového městečka bude Církev bratrská v Kladně, ulice Víta Nejedlého.

Záměrem projektu není propagace Lega®, ale podporovat kreativitu dětí a ukazovat na důležité životní principy prostřednictvím krátkých příběhů které budou o přestávce.

Informace a možnost rezervace účasti dítěte z Kladna a okolí: Registrace probíhá on-line formou na stránkách registrace. Jestliže budou všechna místa obsazena, nebude již možné se zaregistrovat. Zaregistrovat se mohou děti od 6 do 12 max 14 let. POZOR – Děti 6 a 7 let, které nezvládnou samy stavbu podle návodu bez pomoci – doporučujeme doprovod jiným zdatným účastníkem který by mu se stavěním pomohl (starší sourozenec nebo rodič)! Registrací se rozumí účast na všech třech stavebních dnech (čt, pá, so). V případě nejasností či dotazů mě kontaktujte na marek.laznovsky@gmail.com, v případě nouze na mob.: 605 700 429.

Legoprojekt pořádá Sbor Církve bratrské v Kladně ve spolupráci s Dětským odborem Rady Církve bratrské.

Video pro inspiraci