Zpravodajství – Komunitnímu centru pomohl i malý zázrak

Sdílejte s ostatními!


Z https://kmzpravy.cz/komunitnimu-centru-pomohl-i-maly-zazrak/:
Nové komunitní centrum právě v těchto dnech dokončuje kladenský sbor Církve bratrské. Moderní stavba přitom nebude zdaleka sloužit jen samotnému sboru, ale i práci s dětmi, mladými rodinami, ale se staršími. Kromě centrální místnosti poskytne zázemí pro učebny nebo malou kavárnu, chybět nebude ani malá zahrada.
Na Kladně unikátní stavba vyrostla na místě bývalé továrny na Bressoně, poblíž zastávky Kladno-město. „Pozemek jsme koupili, museli jsme kompletně demolovat prázdný výrobní areál. Na části plochy vyrostly rodinné domy, což nám pomohlo částečně s financováním centra,“ říká starší sboru Církve bratrské Pavel Šrámek.
Financování stavby za více než 20 milionů korun nebylo jednoduché a začalo v roce 2018. „Měli jsme požádáno o dotaci, ale nedostali jsme ji. V době, kdy už jsme museli hledat jiné způsoby najednou přišla zpráva, že 19 milionů korun dostaneme, byl to svým způsobem malý zázrak,“ popisuje jeden z příběhů poslední čtyř let starší sboru Jan Vlk. Církev bratrská na Kladně 130 let působila v malém rodinném domě, nyní se může přestěhovat a začít působit ve zcela novém. Pravidelně se přitom na jejích setkáních potkává více než stovka lidí.
V těchto dnech finišují stavební práce, na své místo nad oltář osadí řemeslníci skleněný kříž. Otevřít by chtělo vedení sboru už v příštích týdnech. Stavba bude otevřená pro veřejnost například při červnovém Dnů kostelů.